Медицинска школа "Др Миодраг Лазић", Ниш > Испити > ПРЕКВАЛИФИКАЦИЈЕ > ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА КАНДИДАТЕ НА ПРЕКВАЛИФИКАЦИЈИ И ПАРАЛЕЛНОМ ШКОЛОВАЊУ О АКТИВНОСТИМА У ПЕРИОДУ

ЈУЛ – СЕПТЕМБАР 2021. ГОДИНЕ

ПАРАЛЕЛНО ШКОЛОВАЊЕ

Ученици на паралелном школовању пријављују се за упис наредног разреда у периоду од 20 – 31. 08. 2021. СВЕ ПРИЈАВЕ ПОСЛЕ 31. 08. 2021. НЕЋЕ БИТИ ПРИХВАЋЕНЕ.

За упис наредног разреда потребна је фотокопија сведочанства о завршеном разреду из јуна 2021. и оригинал сведочанства на увид, попуњена пријава за упис разреда (купује се у књижари) и уплата за упис разреда.

Упис ученика на паралелном школовању врши се у канцеларији административне службе школе.

Ученици који су у јуну 2021. завршили четврти разред редовног школовања у нашој школи настављају четврти разред паралелног образовног профила У СТАТУСУ УЧЕНИКА НА ПРЕКВАЛИФИКАЦИЈИ.

ПРЕКВАЛИФИКАЦИЈА

Следећи испитни рок за кандидате на преквалификацији је СЕПТЕМБАРСКИ. Пријава испита за овај рок биће од 01 – 07. септембра 2021, а испити ће се организовати од 20 – 30. 09. 2021.

МАТУРСКИ ИСПИТ за кандидате на преквалификацији организује се на основу распореда Министарства. Следећи МАТУРСКИ РОК је АВГУСТОВСКИ. Пријава матурског испита за кандидате који су стекли услов за полагање матуре (положени сви испити по Решењу из све 4 године школовања) је од 16 – 20. 08. 2021. године.

ПРИПРЕМНА НАСТАВА ЗА ПОЛАГАЊЕ МАТУРСКОГ ИСПИТА организоваће од 23 – 25. 08. 2021. Распоред полагања матурског испита биће истакнут на огласној табли школе и на овом сајту 23. 08. 2021.

Едукације за наставу вежби за све образовне профиле започеће у другој половини септембра 2021. године у складу са упутствима о раду у школској 2021/22. години које прописује Министарство просвете науке и технолошког развоја. Кандидати могу да уплаћују едукације за које су заинтересовани до 15. 09. 2021. године и да уплатнице донесу у канцеларију административне службе школе.

У Нишу, 12. 07. 2021.                                                                               УПРАВА ШКОЛЕ