Медицинска школа "Др Миодраг Лазић", Ниш > Вести > Акција ученика > Републичко такмичење ученика средњих медицинских школа из анатомије и физиологије

У петак 19. маја 2023. године је наша школа била домаћин XXIII Републичког такмиње ученика средњих медицинских школа из анатомије и физиологије. На такмичењу је учествтовало преко двадесет школа тј. 64 ученика из целе Србије.

Ученици су поред такмичења имали прилику да упознају културне и историјске знаменитости Ниша уз пратњу локалних водича у организацији Туристичке организације Ниш.

Такмичење је отворио начелник ШУ Ниш Предраг Нешовић заједно са директором наше пколе Мирославом Савићем.

Победник такмичења у појединачној категорији је Нина Пејић ученица средње медицинске школе из Сремске Митровице, друго место је прилало Елени Булатовић ученици средње медицинске школе из Крагујевца и треће место Иви Зеленика ученици средње медицинске школе из Смедеревске Паланке.

Победници у екипној категорији су школа из Београда на првом месту, школа из Крагујевца на другом и медицинска школа из Шапца на трећем месту.