Дан отворених врата Медицинске школе

Медицинска школа "Др Миодраг Лазић", Ниш > Вести > Дан отворених врата Медицинске школе
У оквиру активности тима за Kаријерно вођење и саветовање огранизован је Дан отворених врата Медицинске школе.
Ученици ОШ „Чегар“ Ниш (26) и ОШ „Зоран Ђинђић“ Брзи Брод(10), заинтересовани за образовне профиле, начин рада, организацију, услове, начине стицања знања, вештина, компетенција будућих здравствениих радника упознали су се са историјатом развоја Медицинске школе, теоријом и практичном наставом. Тим за каријерно вођење и саветовање школе је презентовао све услуге KВиС: информисање, саветовање, опсервацију практичних активности/вежби. Вршњачки KВиС тим је пренео своје емпиријско искуство, демонстрирао практичне радове свих образовних смерова, упознао будуће средњошколце са теоријским задацима, практичном наставом, повезивањем, стицањем, применом функионалних знања, развојем емпатије, реалним сусретима са занимањима медицинске школе као и кодексом и етике позива здравственог радника.

Руководилац Тима за Kаријерно вођење и саветовање

Маја Светозаревић