20. такмичењe медицинских школа у пружању прве помоћи

Медицинска школа "Др Миодраг Лазић", Ниш > Вести > 20. такмичењe медицинских школа у пружању прве помоћи

Након 10 година Медицинска школа „Др Миленко Хаџић“ поново има екипу прве помоћи. Ученици наше школе такмичили су се на XX такмичењу медицинских школа у пружању прве помоћи и реалистичког приказа повреда и стања где су заузели 16. место. На Градском такмичењу екипа прве помоћи Црвеног крста одржаном 28.05.2019. екипа наше школе освојила је ИИ место. На овом такмичењу велики број наших ученика узели су учешће и као маркиранти и шминкери.
Екипу прве помоћи су чинили ученици; Марта Kоцић ИИфт, Николета Петковић ИИвс, Теодора Милошевић ИИпс, Kатарина Ранђеловић Ифт, Лазар Милошевић Ифт, Јефимија Аксентијевић ИИ1мст и Наталија Недељковић ИИпс; а екипу реалистичког приказа повреда и стања: Ања Милошевић ИИ1мст, Петра Пајовић ИИИпс и Kристијан Kрстић ИИсс.