Izveštaj sa Dana Otvorenih vrata Medicinske škole „ Dr Milenko Hadžić“

Medicinska škola „ Dr Milenko Hadžić“ oranizuje sredom i petkom Dane Otvorenih vrata od 12h do 14h za učenike osnovnih škola.
Profesionalna orijentacija i karijerno vođenje realizuje se kroz proces informisanja, savetovanja, upoznavanja učenika/ca sa nastavnim planovima i programima svih obrazovnih profila škole, organizacijom i načinom rada škole, načinom realizacije teorijske nastave i vežbi, obilaskom škole, kabineta, laboratorija, učionica. Učenici/ce se informišu o školovanju i interaktivno, kroz razgovor sa učenicima/cama medicinske škole, članovima Tima za karijerno vođenje i savetovanje, zaposlenima, direktorom škole.
Saradnja sa osnovnim školama se odvija kontinuirano, tokom cele školske godine.  Ugostili smo OŠ“Dušan Radović“,  OŠ“Bubanjski heroji“. Otvoreni smo za sve škole i učenike/učenice koji pokazuju profesionalne preferencije za medicinsku školu i žele bliže da upoznaju rad škole, kao i za sve učenike koji nisu doneli profesionalnu odluku o daljem školovanju i izboru zanimanja.
Cilj  upoznavanja i profesionalnog vođenja  zainteresovanih učenika/ca završnog razreda osnovnih škola  je integrisan uvid, realni susret sa školom, načinom sticanja teorijskih i praktičnih znanja i veština, kompetencija budućih zdravstvenih radnika, indikacijama i kontraindikacijama zanimanja, etičkim načelima, humanim vrednostima kao i mogućnostima daljeg profesionalnog napredovanja, daljeg obrazovanja, edukovanja, karijernog razvoja.