Obeležavanje Svetskog dana Zdravlja

Svetski dan Zdravlja obeležen je u Medicinskoj školi ,,Dr Milenko Hadžić“ stručnim i zanimljivim predavanjima u zajedničkoj organizaciji profesora i učenika u okviru obaveznih i vannastavnih aktivnosti. S obzirom na činjenicu da je dijabet (šećerna bolest) bolest budućnosti i da od komplikacija ove bolesti smrtnost izuzetno velika profesor škole dr Slavica Kocić je održala predavanja na tu temu gde je posebno naglasila prevenciju ove bolesti. Nakon toga su o zdravim životnim navikama govorili pred svojim drugarima i prisutnim nastavnicima članovi biološke sekcije ( učenici odeljenja I-1MST,   I-FM, I-VS) za čiji je uspešan rad zadužena profesor Julijana Miljković. Svoj doprinos obeležavanju ovog važnog datuma dali su članovi učeničkog parlamenta naše škole koji su u saradnji sa profesorima fizičkog vaspitanja organizovali himanitarni sportski turnir za pomoć učeniku naše škole koji je oboleo od teške bolesti.