Светски дан борбе против СИДЕ

Светски дан борбе против ХИВ – а облежен је у школи различитим манифестацијама.

Ученици првог и другог разреда присуствовали су (по два представника из сваког одељења) 01. 12. 2022. вршњачкој едукацији која је спроведена у нашој школи у сарадњи са Црвеним крстом Ниш.
Едукатор је била наша ученица другог разреда Миња Лазаревић. Полазници су пажљиво пратили презентацију и активно дискутовали и постављали питања. Едукација је оцењена као изузетно успешна.
Представници ученика трећег разреда наше школе присуствовали су едукативном предавању у просторијама Саветовалишта за младе Дома здравља Ниш на тему превенције ХИВ – а 02. 12. 2022. и на тај начин заокружили активности између наше школе и Саветовалишта за младе за прво полугодиште ове школске године. Присуствовало је 16 ученика школе и показали су велику активност и ангажовање у вршњачкој едукацији.