Светски дан оралне заштитe

Стоматолошки актив и ученици смера стоматолошка сестра-техничар  Медицинске школе „Др Миленко Хаџић“ су учествовали у програму Светског дана оралног здравља 20.03.2019.године у хали Чаир, a 21.03.2019.године и у школи обележили овај дан. Кроз радионицу ученици су приказали правилну технику прања зуба, коришћење интерденталних четкица, интерденталних конаца, раствора,…Захваљујући партнеру школе ,,Curaprox“ били смо у могућности да уз помоћ њихових производа применимо савремене методе. Светски дан оралне заштите је међународни дан који слави добробит здравих уста и широм света промовише свест о питањима везаним за орално здравље и општи значај добре оралне хигијене старих и младих. То је дан када људи треба да се забаве – дан који треба да буде испуњен активностима због којих ћемо се смејати и дружити. Циљ Светског дана оралне заштите је да подигне свест и охрабри појединца, породицу, заједницу и многе да предузму мере и утичу на смањење оралних болести.

Стоматолошки актив,

Милица Дачић