Медицинска школа „Др Миленко Хаџић“, Ниш

Медицинска школа "Др Миодраг Лазић", Ниш > Медицинска школа > Медицинска школа „Др Миленко Хаџић“, Ниш

Медицинска школа „Др Миленко Хаџић“ у Нишу је једна од најстаријих медицинских школа у Србији. Од 1946. године до данас, из наше школе је изашла армија медицинских радника, школована за најразноврснија занимања у области здравствене струке

Теоријска настава, практична настава и вежбе одвијају се у школи и здравственим установама у Нишу и околини. 37 одељења похађа наставу у 18 учионица, 12 кабинета, једној фискултурној сали и теренима око школе. Школа поседује библиотеку и читаоницу, модерну лабораторију и стоматолошку амбуланту. Све ово смештено је у три школске зграде. Услови рада у школи су добри и не разликују се од услова у већини средњих школа на територији града Ниша. Обнављање школског инвентара, намештаја и наставних средстава тренутно је ограничено на кабинете. У протеклом периоду набављана је нова информатичка опрема и најсавременија опрема за кабинет естетске неге, попуњавана су наставна средства у кабинетима намењеним вежбама здравствене неге, у лабораторији. Потпуно нова опрема купљена је за новоформирани смер козметички техничар. Када је реч о развоју инфраструктуре школе и капиталним инвестицијама, у току 2010 – 2011. године реализована је комплетна реконстррукција крова на школи. Након обављених радова на реконструкцији електричне инсталације, обавељено је кречење. Извршена је додатна набавка школског инвентара, столица и ђачких клупа. Последња инвестиција је куповина тзв. „паметне табле“.